Romantická Cortina d'Ampezzo láká i celebrity

Lyžování v dějišti zimních olympijských her

Cortina d'Ampezzo. Zdroj: www.montagneonline.it

Cortina d'Ampezzo se rozprostírá v samém srdci italských Dolomit a tedy i oblasti Dolomity Superski, která zahrnuje celkem 12 středisek. Místní obyvatelé ji právem nazývají královnou celého pohoří. Cortina d'Ampezzo je lyžařské středisko s dlouholetou tradicí,které splňuje požadavky i těch nejnáročnějších klientů. Dokazuje to i fakt, že hostilo zimní olympijské hry, mistrovství světa a nesčetněkrát světový pohár v lyžování.

Středisko se nachází v nadmořské výšce 871–3192 m a disponuje 136 km sjezdových tratí, z nichž je 11 km černých, 42 km červených a 83 km modrých. Sjezdovky jsou takřka kompletně zasněžovány.

Cortina se skládá celkem ze 7 areálů, k nimž neodmyslitelně patří nadstandardní sportovní tratě z Tofany, Cristalla, Tondi, Falorii a extrémně strmá trať Pistacci 18. Díky 44 lanovkám a vlekům je přepravní kapacita střediska 60 tisíc osob za hodinu. Jedinou nevýhodou v Cortině je to, že k projetí střediska z jedné strany na druhou musíte použít skibus. Naopak výhodou je to, že některé sjezdovky jsou zasněžené již od listopadu.

Cortina d'Ampezzo. Zdroj: www.cortina.tv

Ceny skipasů naleznete zde.

Pro snowboardisty se zde nabízí vynikající snowpark na Falorii s více než stometrovou halfpipe, zhruba desetimetrovým jumpem i raily – abolutní top snowpark v Evropě. Pro vyznavače severského lyžování bývá připraveno až 138 km běžeckých tras.

Cortina d'Ampezzo. Zdroj: www.mondoneve.it

Zimní dovolená však není jen o lyžování, a tak stále více lidí zajímají možnosti aktivního odpočinku po celodenním lyžování. Vybírat je z čeho, jmenovat lze alespoň zimní stadion, plavecký bazén, sáňkařskou i bobovou dráhu a také sněžné skútry a mnoho dalšího. Cortina je nejen vyhlášené lyžařské středisko, ale také velmi romantické místo, které každoročně láká k návštěvě mnoho italských i zahraničních celebrit, což má však za následek vyšší cenovou úroveň.

Cortina d'Ampezzo. Zdroj: www.mondoneve.it

jestliže vám o něco vyšší ceny nevadí a chcete se k VIP osobám přidat, neváhejte využít nabídku lyžařských zájezdů do Cortiny.

Mohlo by vás zajímat...

  • Proč jezdit lyžovat do Itálie?

    Itálie je v poslední době nejpopulárnější alpskou zemi u nás. Hlavní příčinou je, že také patří k zemí nejlevnějším.
  • Walliské Alpy

    Po Savojských Alpách jsou Walliské Alpy druhou nejvýznamnější oblastí. Patří do skupiny Vnitřních krystalických Alp představují nejvíce zaledněnou alpskou skupinu.
  • Santa Caterina Valfurva: lyžování v srdci národního parku

    Santa Caterina Valfurva je alpské lyžařské středisko, které naleznete v srdci Národního parku Stelvio v italské Lombardii.