Počasí Lago di Garda

Kdy se vykoupete a kdy na kolo?

Jezero ledovcového původu – Lago di Garda je vzdálené z Prahy asi 800 kilometrů (10 hodin cesty autem) a je největším a nejkrásnějším v Itálii.
Naplánujte si dovolenou u jezera Lago di Garda podle počasí a vyberte si z velkého množství ubytování v apartmánu nebo hotelu.

Limone Lago di Garda; Zdroj:veranstal­terkataloge.de

Sezóna u jezera Lago di Garda je mezi červencem a srpnem. Maximální teplota v tuto dobu dosahuje až stupňů celsia a voda osvěžujících stupňů.
Ale i mimo hlavní sezónu je zde nádherně a chcete poklidnější dovolenou, vybírejte ubytování u Lago di Garda v květnu nebo září.

Vyberte si dovolenu na Lago di Garda podle zaměření dovolené.

Květen je teplý a slunný, nahoře na kopcích je ještě sníh a dole je to na opalování. Voda není teplá, ale na kolo jsou v tuto dobu výborné podmínky. I prodloužený víkend se sem vyplatí.

Sever jezera je vyhledáván hlavně cyklisty a milovníky plachtění. Je zde o poznání studenější voda, podloží je kamenité a připadáte si zde spíše jako na horách. Čím více pojedete na jih, jezero se rozšiřuje, voda i podnebí se otepluje a připadáte si zde jak u moře. Jen ta voda bude sladká.

Počasí Lago di Garda, průměrné teploty vzduchu a vody

Počasí Lago di Garda; Zdroj: reise-klima.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Sirmione je jižní kráska Lago di Garda

    Městečko Sirmione u Lago di Garda, je jak vystřižené z pohádkové knížky. Historie a křivolaké uličky vás vyzvou k posezení u kávy a nebo k vykoupání v čistých vodách jezera.
  • Riva del Garda prověří vaši kondici

    Sever jezera Lago di Garda patří sportu. Město Riva del Garda je přímo poseto plachtami a jsou zde nádherné cyklotrasy. Sezóna zde začíná už na jaře.
  • Tignale nahlíží na jezero až z mraků

    Městečko usazené na náhorní plošině s nádherným výhledem na jezero Lago di Garda ve výšce 500 - 600 metrů. Tignale nabízí relativně klidné ubytování bez lidí, v samém srdci národního parku Alto Garda Bresciano.