Riva del Garda prověří vaši kondici

Sever jezera ideální pro cyklisty

Riva del Garda, krásné místo a město na úpatí hor pro rušnou dovolenou plnou sportu. Sport je zde hlavní náplní – plachtění, windsurfing, pěší turistika, kanoistika a horké kolo. Vodním sportům nahrává hlavně každodenní odpolední vítr Ora.

Město Riva del Garda; Zdroj: visitgarda.com

Mírné středomořské klima podporuje růst citrusů, oliv a palem. Kdo by toto na úpatí Dolomit čekal, že? Na jaře je nejideálnější čas zkusit trochu místního adrealinu. Ubytování je zde od pětihvězdičkových hotelů po útulné a jednoduché apartmány.

Jaké bude počasí u Lago di Garda a teplota vody?

Největší dominantou města je hrad zvaný Rocca, kde se nachází městské muzeum. Hrad se nachází u jezera a je obehnán vodním příkopem s padacím mostem. Dále je zde k vidění Pretoriánský palác, věž Apponale a severně od centra barokní kostel dell´Inviolata.

Město Riva del Garda; Zdroj: visitgarda.com

Pokud si vyberete ubytování někde jinde u jezera např. na jihu Sirmione nebo na kopci v Tignale, určitě si sem na sever udělejte výlet, buď abyste zkusili některou trať pro horská kola a nebo si užili jen pohled na jezero plné plachet.
Pláže jsou zde tvořené malými oblázky a kolem jezera o ně není nouze. Ručník si dejte kam je libo, žádný plážový servis řešit nemusíte.

Město Riva del Garda; Zdroj: visitgarda.com

Mohlo by vás zajímat...

  • Které místo si vybrat podle zaměření dovolené

    Itálie jak má být a ještě u vody v horách. Lago di Garda je nepopsatelně krásné jak z pláže, tak z výšky 2000 metrů. Kolo je nutné vzít sebou.
  • Počasí Lago di Garda

    Jezero ledovcového původu - Lago di Garda je vzdálené z Prahy asi 800 kilometrů (10 hodin cesty autem)a je největším a nejkrásnějším v Itálii.
  • Sirmione je jižní kráska Lago di Garda

    Městečko Sirmione u Lago di Garda, je jak vystřižené z pohádkové knížky. Historie a křivolaké uličky vás vyzvou k posezení u kávy a nebo k vykoupání v čistých vodách jezera.