Sirmione je jižní kráska Lago di Garda

Pevnost je dominantou lázeňského města

Město Sirmione na jižním břehu jezera vás upoutá už při pohledu na mapu, jelikož jako poloostrov ční do jezera. Už to je důvod se podívat, proč tomu tak je a jestli ten pohádkový hrad na špičce poloostrova není jen nějaká kopie z přítomnosti. Atmosféru toto místo má a zažijete ji při procházce starobylými uličkami nebo při posezení v kavárně.

Sirmione – hrad; Zdroj: gardalake.com

Jaké je počasí u Lago di Garda?

Hrad z 12. století je dominantou města a jeho původní účel – obrana města, už není naštěstí dnes potřeba. Je ve velmi zachovalém stavu a konají se zde hodně svatby. Další památkou hodnou k zhlédnutí je kostel San Pietro v Mavino, který uchovává fresky z 12. a 16. století, zatímco zvonice je z 1070.

Sirmione je také lázeňské město. Voda bohatá na minerály, které má teplotu až 70 stupňů, se používá pro léčbu ve dvou termálních lázních. Ubytování v Sirmione naleznete v hotelech, apartmánech i kempech, s koupáním přímo u jezera.

Sirmione – koupání v jezeru; Zdroj: gardalake.com

Odtud si zajeďte na kole do dalších městeček po rovince nebo více do vnitrozemí do vinic a nebo až vrcholky kopců.
Nějaký čas můžete strávit i v nedalekém zábavním parku Gardaland, ceny a otevírací doba zde.

Sirmione ; Zdroj: gardalake.com

Mohlo by vás zajímat...

  • Počasí Lago di Garda

    Jezero ledovcového původu - Lago di Garda je vzdálené z Prahy asi 800 kilometrů (10 hodin cesty autem)a je největším a nejkrásnějším v Itálii.
  • Riva del Garda prověří vaši kondici

    Sever jezera Lago di Garda patří sportu. Město Riva del Garda je přímo poseto plachtami a jsou zde nádherné cyklotrasy. Sezóna zde začíná už na jaře.
  • Tignale nahlíží na jezero až z mraků

    Městečko usazené na náhorní plošině s nádherným výhledem na jezero Lago di Garda ve výšce 500 - 600 metrů. Tignale nabízí relativně klidné ubytování bez lidí, v samém srdci národního parku Alto Garda Bresciano.