Tignale nahlíží na jezero až z mraků

Panoramatický výhled s ekoprodukty k chuti

Městečko usazené na náhorní plošině s nádherným výhledem na jezero Lago di Garda ve výšce 500 – 600 metrů. Tignale nabízí relativně klidné ubytování bez lidí, v samém srdci národního parku Alto Garda Bresciano. Ubytujete se v kopci a budete se z terasy kochat při ranní kávičce pohledem na jezero a kopce okolo. Zde naleznete mnoho z kapacit – ubytování Lago di Garda.

Tignale- panorama; Zdroj: gardalake.com

Tignale se skládá ze šesti okresů, které jsou spojeny panoramatickou klikatou silnicí. Hlavní vesnice a sídlo obce Gardola, pak Déšť, Prabione, Aer, Olzano a Odlesio. Středomořské klima funguje i zde ve vyšší poloze a mírná teplota trvá po celý rok.

Zjistěte, které místo u jezera Lago di Garda je to pravé pro vás v dalším článku.

Cesta k Residence La Rotonda; Zdroj: gardalake.com

Historie a památky v této oblasti najdete například v malém městečku Piovere, kde je historický střed s akrádami postavenými v benátském stylu a farní kostel. Zajímavostí je poutní kostel Santuario della Madonna di Montecastello, který je usazen v nadmořské výšce 700 metrů nad jezerem.

Tignale u jezera; Zdroj: gardalake.com

Počasí u Lago di Garda, kdy se vydat na dovolenou?

Při putování touto oblastí stojí za návštěvu citrónový háj, který tu je už od 18. století a najdete ho u Gargnano a Camione. Tignale je oblast ekoturistiky, šetrně zachází s přírodou u sportů jako je plachtění, jízda na horském kole, turistika, horolezectví a rafting. Místní produkce i ochutnání a koupení vám nabídne olivový olej, marmelády, med, sýry a jiné produkty.

Tignale městečko; Zdroj: gardalake.com

Mohlo by vás zajímat...

  • Počasí Lago di Garda

    Jezero ledovcového původu - Lago di Garda je vzdálené z Prahy asi 800 kilometrů (10 hodin cesty autem)a je největším a nejkrásnějším v Itálii.
  • Sirmione je jižní kráska Lago di Garda

    Městečko Sirmione u Lago di Garda, je jak vystřižené z pohádkové knížky. Historie a křivolaké uličky vás vyzvou k posezení u kávy a nebo k vykoupání v čistých vodách jezera.
  • Riva del Garda prověří vaši kondici

    Sever jezera Lago di Garda patří sportu. Město Riva del Garda je přímo poseto plachtami a jsou zde nádherné cyklotrasy. Sezóna zde začíná už na jaře.