Gardaland - divoká zábava v poklidné lázeňské atmosféře

Od jara do podzimu

Gardaland je italský zábavní park, který neleží, světe div se, u moře, ale u jezera Lago di Garda. Jezero má úžasnou atmosféru, a myslím, že čím dál více lidí hledá i jiný druh zábava než jen u italského placatého moře. Spojení moře a zábavní park hledejte například v Bibione nebo Lignanu.

Gardaland; Zdroj: gardaland.it

Přečtete si článek, podle čeho vybrat místo k ubytování u Lago di Garda.

V tomto nejznámějším italském zábavním parku se vyřádí dospělý a najdete ho v Castelnuovo del Garda mezi městi Peschiera a Lazise. Ročně tento zábavní park navštíví až 2 miliony zákazníků. Pokud máte pár dní volno ve sváteční dny v květnu, je to ideální čas na návštěvu. Teplota vzduchu je na koupání a na okolních kopcích ještě leží sníh.

Otevírací doba: od května do října, vždy od 10:00 do 24.00 hod. Ceny: celodenní vstupné 43,– EUR dospělá osoba, děti do 10 let nebo senioři nad 60 let 36,– EUR Při objednání vstupenek on-line jak do parku, tak do aquaria ušetříte a nemusíte do obou částí v jeden den.

Gardaland; Zdroj: gardaland.it

Atrakce: Sea Life akvárium, Fantasy Kingdom, Atlantida, pirátské lodě, džungle, říše Petra Pana, Starověký Egypt, Arabské Emiráty, 3D kino Western Show, divadlo, zvířecí farma, pouťové atrakce, kolotoče a mnoho dalšího.

Důležité je i výběr doby dovolené, aneb počasí na Lago di Garda.

V Gardalandu najdete samozřejmě také občerstvení, restaurace, pizzerie, zdravotní středisko. Pokud máte malé děti je možné si zapůjčit za malý poplatek dětský kočárek, dovnitř areálu můžou i psi(na vodítku).
Areál je uzpůsoben i vozíčkářům, při vstupu obdrží speciálního průvodce po areálu, který je informuje o možnostech návštěv jednotlivých atrakcí vzhledem k jejich indispozici.

Městečko Sirmione, blízko Gardalandu; Zdroj: veanstalterkta­loge.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Počasí Lago di Garda

    Jezero ledovcového původu - Lago di Garda je vzdálené z Prahy asi 800 kilometrů (10 hodin cesty autem)a je největším a nejkrásnějším v Itálii.
  • Které místo si vybrat podle zaměření dovolené

    Itálie jak má být a ještě u vody v horách. Lago di Garda je nepopsatelně krásné jak z pláže, tak z výšky 2000 metrů. Kolo je nutné vzít sebou.
  • Sirmione je jižní kráska Lago di Garda

    Městečko Sirmione u Lago di Garda, je jak vystřižené z pohádkové knížky. Historie a křivolaké uličky vás vyzvou k posezení u kávy a nebo k vykoupání v čistých vodách jezera.