Které místo si vybrat podle zaměření dovolené

Sever na kola, jih na lázně a vinice

Dovolená je pro mnohé spojeni slov moře a pláže. Ale pokud jste si nějaký den vyšetřili a přemýšlíte co s tím, zkuste italské jezero Lago di Garda. Nejlepším obdobím je jaro. Návštěvě nahrává subtropické podnebí, které se drží dole u jezera a na kopcích může být ještě dost sněhu.

Město Torbole; Zdroj: visitgarda.com

Byla by škoda, kdyby to bylo jen místo na koupání a koukání. To si řekli i místní a nalákali sem milovníky horských kol, winsurfingu, kitesurfingu a to hlavně v severní části jezera. Odpolední vítr už vás po jezeře na prkně pěkně prožene.
Městečko Torbole, Riva del Garda, Malcezine najdete v každém průvodci a stávají se přímo legendárními pojmy pro adrenalinové sporty. Z Malcezine vede panoramatická lanovka na nejvyšší horu Monte Baldo. Do kabinky můžete nabrat i kolo.

Jaké počasí panuje během roku na Lago di Garda?

Webkamera Lago di Garda – Bardolino/Lazise

Pokud nejste na kole až tak zdatní a nebo sebou máte děti, najděte si klidně ubytování v hotelu nebo apartmánu na jihu jezera Garda. Krajina je zde rovnější, kopce nestoupají tak strmě a projedete si zde oblast vinic, krásných lázeňských měst Sirmione, Bardolino, kde si dáte dobré jídlo a pití.

Lázeňské město Sirmione; Zdroj: gardalake.com

Ale nebojte, i tady na jihu si můžete zajet do kopečků. Mezi městy Garda a Brenzone vede serpentínová cesta do oblasti San Zeno, kde je horská bajkovačka této oblasti a druhá, méně komfortní lanovka na Monte Baldo. I tady můžete vzít kolo sebou.

Cyklotrasa z Gardy; Zdroj: visitgarda.com

Děti si užijí hlavně teplou a čistou vodu jezera a známý zábavní park Gardaland na jihu ostrova. Jen tři kilometry je další atrakce Canevaworld, který se skládá z Movielandu (zaměřen na film a Hollywood) a aquaparku – Aqua Paradise. Doporučuji si koupit kombinovanou vstupenku.

Itálie, země módy a nákupů. U městečka Lonato najdete velký krytý obchodní dům Il Leone bez přízviska outlet, ale s dobrými cenami. U města Brescia ( u dálnice) je další velké nákupní centrum Franciacorta, kde jsou i dražší značky.

Gardaland; Zdroj: visitgarda.com

Mohlo by vás zajímat...