Aprica: nízké ceny a dobrá kvalita

Nejoblíbenější lyžařské středisko Lombardie

Aprica. Zdroj: www.nev-dama.cz

Aprica v italské Lombardii je lyžařské středisko, které se za posledních roky dostalo do povědomí českých lyžařů více, než kdo očekával. Jen několik let zpátky jej znalo sotva pár stovek Čechů a dnes je již nejnavštěvovanější středisko celé oblasti. Atraktivitu střediska zvýšila opětovně otevřený areál Baradello, díky němuž přibyly tomuto středisku ještě další dvě moderní čtyřsedačky a více než 15 km sjezdovek navíc. Přesto není Aprica velké, ale spíše středně velké lyžařské středisko.

Výhodou střediska Aprica je opravdu dobrá propojenost areálů a ideální poměr tras, zahrnující i vysoké procento černých sjezdovek. Těch je 6,2 km, zatímco 15,8 km je kategorie červených a 24 km kategorie modrých sjezdovek. Celkem je zde tedy 46 km sjezdových tras.

Aprica. Zdroj: www.nev-dama.cz

O dobré sněhové podmínky je tu dobře postaráno díky rostoucímu počtu zasněžovaných ploch, kterých je v současné době 82 %. Protože se Aprica nachází v nadmořské výšce 1162 – 2270 metrů, je v nejvyšších polohách garance přírodního sněhu až do dubna, ale naopak v těch nižších bývá kvalita sněhu na jaře horší.

Nelze nezmínit, že mezi klady střediska patří dobrá dostupnost od většiny ubytovacích kapacit k sjezdovkám. To je výhoda pokud se chcete na svahu zahřát nějakým tím teplým nápojem a nechcete dojíždět k vašemu ubytování autem. O přepravu ve středisku se stará 20 lanovek a vleků, které jsou schopny přepravit až 24 tisíc osob za hodinu.

Aprica. Zdroj: www.nev-dama.cz

Poněkud horší podmínky nabízí středisko vyznavačům free style jízdy a snowboardingu, ale to je pouze detail vzhledem k až neuvěřitelně nízkým cenám tohoto střediska.

V Aprice je myšleno i na nejmenší, a tak je zde i několik pojízdných koberců pro takové ty první krůčky. Nezapomínají zde ani na běžkaře, kteří mají k dispozici 14,2 km tras.

Aprica. Zdroj: www.nev-dama.cz

V Aprice máte na výběr ze čtyř skiareálů:

Baradello: otevřen v sezóně 2004/2005 s moderní čtyřsedačkovou lanovkou, která vás vyveze za pouhých pár minut ze základny San Pietro (1160) do výšky 1 970 m. Má také stanici ve střední výšce 1600 m. Okruh má celkem 4 nové sjezdové tratě a celkem 15 km tras.

Magnolta: vznikl v 80. letech a je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře. Na svazích dosahuje nadmořské výšky 2100 metrů. Nově propojeno i s Palabione.

Palabione: už od 60. let, kdy zde bylo 20 km běžeckých tratí. Nadmořská výška horní stanice lanovky je 2300 m. Ideální pro všechny typy lyžařů.

Campetto: Zbrusu nový areál skládající se ze šesti sjezdovek, ideální pro děti.

Máte-li zájem o lyžařský zájezd do střediska Aprica, neváhejte využít nabídky cestovních kanceláří.

Mohlo by vás zajímat...

  • Santa Caterina Valfurva: lyžování v srdci národního parku

    Santa Caterina Valfurva je alpské lyžařské středisko, které naleznete v srdci Národního parku Stelvio v italské Lombardii.
  • Livigno je lyžařským střediskem pro náročné

    Livigno leží v oblasti Alta Valtellina v italské Lombardii u švýcarských hranic, vzdušnou čarou pouhých 50 km od Svatého Mořice. Toto velice oblíbené středisko patří k vůbec nejlepším evropským střediskům, a tak lyžařům má rozhodně co nabídnout.
  • Rezidence Orso Bianco

    Rezidence Orso Bianco se nachází v Aprice, která se v posledních letech stala jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek v v italské Lombardii. Výhodou samotného ubytování je bezesporu poloha rezidence, která leží 50 m od skiareálu a 150 m od centra vesničky.