Livigno je lyžařským střediskem pro náročné

Špička mezi evropskými lyžařskými středisky

Livigno. Zdroj: www.nev-dama.cz

Livigno leží v oblasti Alta Valtellina v italské Lombardii u švýcarských hranic, vzdušnou čarou pouhých 50 km od Svatého Mořice. Toto velice oblíbené středisko patří k vůbec nejlepším evropským střediskům, a tak lyžařům má rozhodně co nabídnout. Livigno je jedno z nejkosmopolit­nějších lyžařských center, kde můžete slyšet mnoho různých jazyků v mnoha barech, hospůdkách a restauracích. Na popularitě mu přidává i bezcelní zóna, díky které lze například pohonné hmoty, alkohol, parfumerii a sportovní vybavení pořídit za ceny více než příznivé.

Milovníkům zimních sportů nabízí Livigno sjezdové tratě všech kategorií na svazích po obou stranách údolí. Na západní straně Carosello naleznete spoustu ideálně širokých tratí střední obtížnosti vhodných pro carving, stejně jako mnoho krátkých vleků a mírných sjezdovek pro děti a začátečníky. Východní strana Mottolino nabízí kromě mnoha sjezdovek i vyhlášený snowpark, který je považován za nejlepší v Itálii. Celkově je v Livignu k dispozici 69 km sjezdovek, z nichž 15 % tvoří sjezdovky kategorie černé, 60 % kategorie červené a čtvrtinu kategorie modré. Více než dvě třetiny sjezdovek jsou uměle zasněžovány.

Livigno. Zdroj: www.nev-dama.cz

Sjezdové trasy leží v nadmořské výšce od 1809 do 2798 m. O obslužnost se stará 31 lanovek a vleků, které jsou nejmodernějším zařízením v Lombardii a dokáží přepravit až 47 tisíc osob za hodinu.

Livigno. Zdroj: www.nev-dama.cz

Sjezdovky, ale i obchody a restaurace jsou v Livignu v dosahu několikaminutové chůze. Lze také využít skibusu, který celý den projíždí střediskem. Jestliže vyhledáváte kromě skvělého ježdění i zábavu a trochu rušno, Livigno je vhodné právě pro vás, neboť je zde velké množství dalších lákadel jako jsou kluziště, plavecké bazény, túry na sněžnicích, sněžné skútry, autoškola na ledu, lezení na ledu či paragliding. V Livignu ale nezapomínají ani na běžkaře, a tak zde je každoročně připraveno 40 km běžeckých tratí.

Livigno. Zdroj: www.nev-dama.cz

Vzhledem k tomu, že se Livigno řadí k nejmodernějším, nejkvalitnějším a nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům, je jeho cenová náročnost vyšší než u ostatních středisek oblasti. Ceny však odpovídají kvalitě, a tak se Livigno dá doporučit zejména těm lyžařům, kteří mají ty nejvyšší nároky. Jste-li takovým lyžařem a máte-li zájem o ubytování v Livignu, mrkněte na nabídku cestovních kanceláří. Ověřte si také cenu skipasů.

Mohlo by vás zajímat...

  • Santa Caterina Valfurva: lyžování v srdci národního parku

    Santa Caterina Valfurva je alpské lyžařské středisko, které naleznete v srdci Národního parku Stelvio v italské Lombardii.
  • Rezidence Orso Bianco

    Rezidence Orso Bianco se nachází v Aprice, která se v posledních letech stala jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek v v italské Lombardii. Výhodou samotného ubytování je bezesporu poloha rezidence, která leží 50 m od skiareálu a 150 m od centra vesničky.
  • Aprica: nízké ceny a dobrá kvalita

    Aprica v italské Lombardii je lyžařské středisko, které se za posledních roky dostalo do povědomí českých lyžařů více, než kdo očekával. Jen několik let zpátky jej znalo sotva pár stovek Čechů a dnes je již nejnavštěvovanější středisko celé oblasti.