Santa Caterina Valfurva: lyžování v srdci národního parku

Kvalita, kterou ocenily i hvězdy světového lyžování

Pohled na vrchol Monte Sobretta. Zdroj: www.nev-dama.cz

Santa Caterina Valfurva je alpské lyžařské středisko, které naleznete v srdci Národního parku Stelvio v italské Lombardii. Toto lyžařské středisko je dlouhodobě oblíbené pro vysokou kvalitu služeb, množství tratí a výhodné ceny. Příznivé klimatické podmínky a moderní systém zasněžování navíc zaručují perfektní stav sjezdovek od konce listopadu do dubna.

Nejznámější sjezdovkou zde je bezpochyby Deborah Compagnoni. Od roku 2005, kdy se zde konalo mistrovství světa, je v provozu moderní systém osvětlení, který umožňuje vychutnat si i noční lyžování.

Sjezdovka ve středisku Santa Caterina Valfurva. Zdroj: www.nev-dama.cz

Děti se budou bavit na Tapis-roulant, kde se mohou učit lyžovat spolu s lyžařskými instruktory z lyžařské a snowboardové školy.

Santa Caterina Valfurva disponuje 35 kilometry tras, které leží v nadmořské výšce od 1738 do 2800 m. Sjíždět můžete 2 modré, 12 červených a 2 černé sjezdovky.

Sjezdovka ve středisku Santa Caterina Valfurva. Zdroj: www.nev-dama.cz

Lyžařské středisko obsluhuje 10 vleků, včetně osmimístné kabinové lanovky a čtyř sedačkové lanovky, která stoupá na vrchol Monte Sobretta.

Podrobný ceník a všechny druhy skipassů najdete na oficiálních stránkách střediska Santa Caterina Valfurva.

V Santa Caterině nezapomínají ani na fanoušky běžeckého lyžování (konají se tu i závody Světového poháru), a tak je možné využít dvě skvěle upravené běžecké trasy v délce 5 a 10 km. Celodenní skipass stojí 7 EUR.

Sjezdovka ve středisku Santa Caterina Valfurva. Zdroj: www.nev-dama.cz

Jestliže vás tento článek zaujal a rádi byste se do tohoto lyžařského střediska vydali, neváhejte se poohlédnout po nabídce cestovních kanceláří na lyžování v Santa Caterina Valfurva.

Mohlo by vás zajímat...

  • Livigno je lyžařským střediskem pro náročné

    Livigno leží v oblasti Alta Valtellina v italské Lombardii u švýcarských hranic, vzdušnou čarou pouhých 50 km od Svatého Mořice. Toto velice oblíbené středisko patří k vůbec nejlepším evropským střediskům, a tak lyžařům má rozhodně co nabídnout.
  • Rezidence Orso Bianco

    Rezidence Orso Bianco se nachází v Aprice, která se v posledních letech stala jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek v v italské Lombardii. Výhodou samotného ubytování je bezesporu poloha rezidence, která leží 50 m od skiareálu a 150 m od centra vesničky.
  • Aprica: nízké ceny a dobrá kvalita

    Aprica v italské Lombardii je lyžařské středisko, které se za posledních roky dostalo do povědomí českých lyžařů více, než kdo očekával. Jen několik let zpátky jej znalo sotva pár stovek Čechů a dnes je již nejnavštěvovanější středisko celé oblasti.