Proč jezdit lyžovat do Itálie?

Nejlevnější lyžařská velmoc

Monte Bondone patří k nejlevnějším střediskům Itálie. Zdroj: www.skirama.it

Itálie je v poslední době nejpopulárnější alpskou zemi u nás. Hlavní příčinou je, že také patří k zemím nejlevnějším. Některá střediska jsou opravdu tak levná, že je to až podezřelé. Extrémně nízké ceny se většinou netýkají středisek v oblasti Dolomiti Superski, ale spíše středisek v Alta Valtelina a Skirama Dolomiti.

Mezi střediska, které jsou díky nízkým cenám opravdu oblíbená a jejichž obliba stále strmě stoupá, se může zařadit například rodinné Monte Bondone.

V Alta Valtelina vede jednoznačně Livigno, které kromě perfektního lyžování nabízí i výrobky všeho druhu za duty free ceny. Teprve potom následuje známé Bormio a českými lyžaři nedávno objevená Santa Caterina Valfurva.

Dalším levným střediskem, která však nepatří do žádné ze zmíněných oblastí, je stále populárnější Aprica.

Pokud k super nízkým cenám ubytování a skipasů přičteme perfektně upravené a nepřeplněné sjezdovky, dobrou dostupnost z ČR a jedinečnou uvolněnou atmosféru, není divu, že Itálie často dostává přednost i před tuzemskými středisky.

Tak neváhejte a zarezervujte si lyžařský zájezd v Itálii, dokud je čas!

Mohlo by vás zajímat...

  • Walliské Alpy

    Po Savojských Alpách jsou Walliské Alpy druhou nejvýznamnější oblastí. Patří do skupiny Vnitřních krystalických Alp představují nejvíce zaledněnou alpskou skupinu.
  • Santa Caterina Valfurva: lyžování v srdci národního parku

    Santa Caterina Valfurva je alpské lyžařské středisko, které naleznete v srdci Národního parku Stelvio v italské Lombardii.
  • Romantická Cortina d'Ampezzo láká i celebrity

    Cortina d'Ampezzo se rozprostírá v samém srdci italských Dolomit a tedy i oblasti Dolomity Superski, které zahrnuje celkem 12 středisek. Místní obyvatelé ji právem nazývají královnou celého pohoří.