Nejkrásnější pláže Sardinie

Středomořské Seychely

Dovolená na Sardinii vás nadchne, to není pochyb. Bílé pláže a čisté moře, kde si každý najde soukromí.

Tady je několik nejkrásnějších pláží Sardínie:

1. Pláž Poetto

blízko velkého města Cagliari na jihu ostrova. Kvalita je dána nezastavěným pobřežím výškovými domy. Jsou tu slatě a kolonie plameňáků. Zahrát si zde můžete tenis, volejbal a v sezóně ožívají bary na pobřeží. Nebojte, autobusová doprava do města funguje do časných ranních hodin. Ubytování v hotelu nebo apartmánu si zařiďte v Itálii určitě předem. O pláži podrobně.

Přečtěte si i další zajímavý článek o Sardínii.

Pláž Poetto – Cagliari; Zdroj: sardinien.de

2. La Bombarde

nedaleko města Alghero na severozápadě ostrova. Do této udržované krajiny se dostanete pohodlně místní autobusovou dopravou přímo z Algera. Na přístavní straně pláže se nemačkejte a dojděte právě k La Bombarde, kde budou vonět místní borové lesy a písek bude bílý jako sníh. Moře je zde klidné, pozvolné, ideální na koupání. Pláže nejsou plné, ale stále živé, s řadou kaváren a restaurací.

Pláž Le Bombarde – Cagliari; Zdroj: sardinien.de

3. Piscinas Dunes

v blízosti Arbus, jihozápadní pobřeží ostrova. Dostanete se sem po staré štěrkové cestě a cestou minete zbytky dolů z 19. století. Divoká pláž s dunami je domovem lišek a mořských želv. Duny dosahují výšky až 50 metrů, díky větru, který neustále tvaruje krajinu.

Pláž Piscinas Dunes; Zdroj: sardegnaturismo.it

4. Spiaggia del Principe, Costa Smeralda na severu ostrova

Růžovo-žulové balvany rozházené v zátoce na Spiaggia del Principe, našel a vytvořil Prince Karim Aga Khan. Moře je zde jasně modré, ideální pro šnorchlování. Pláž do půlměsíce s jemným pískem v modro-zelené zátoce. Všechny pláže jsou zde volně přístupné bez poplatku. Region je to bohatý a jezdí jsem celebrity a místní smetánka. Jachty a luxusní hotely jsou zde standardem.

Pláž Spiaggia del Principe; Zdroj: sardegnaturismo.it

5. Cala Luna, Cala Gonone na východním pobřeží

V těsné blízkosti města Dorgali a národního parku Gennargentu. Samotná pláž s bílým pískem a dramatickými útesy v pozadí je přístupná lodí nebo pěšky. Lemovaná je oleandry, fuchsiemi a vápencem.

Pláž Cala Luna; Zdroj: calaeluna.com

Mohlo by vás zajímat...

  • Poetto - nejkrásnější pláž Sardínie

    Sardinie je vysněná dovolená mnohých z nás. Není tu v létě přeplněno, což je dáno i tím, že je to ostrov, a pláže zde mají bílou barvu jak v Karibiku. Pláž Poetto je poezie sama o sobě.
  • Středomořské Seychely

    Sardinie je perlou Středomoří. Ostrov s divokým vnitrozemím, luxusními butiky a bílými plážemi. Co můžete vidět na Sardinii?
  • Praktické informace před cestou do Itálie

    Abyste před cestou byly připraveni. Itálie je sice Evropa a kartička pojištěnce vám bude stačit při ošetření ve státních nemocnicích, ale něco navíc je vždy třeba.