Poetto - nejkrásnější pláž Sardínie

Koupání na plážích italského ostrova

Pláž Poetto – Cagliari; Zdroj: sardinien.de

Sardinie je vysněná dovolená mnohých z nás. Není tu v létě přeplněno, což je dáno i tím, že je to ostrov, a pláže zde mají bílou barvu jak v Karibiku. Pláž Poetto je poezie sama o sobě.

Městská pláž Cagliari, přesněji pláž Poetto vzdálená od centra pouze 3 kilometry, je výjimkou v mnoha ohledech. Nadchne vás 10 kilometrů dlouhá, bílá pláž a tyrkysové moře, oddělené slatěmi, kde uvidíte největší kolonii plameňáků v Evropě. Nikde není tak krásná pláž blízko centra velkého města. Žádné výškové budovy a zastavěné pozemky.

I sportovci mluví v superlativech. Provozujte na pláži plavání, potápění, plachtění nebo surfování. Jsou zde četné kurty na volejbal, plážový fotbal a tenis. V západní části, směrem k přístavu Marina Piccola, si můžete půjčit motorový člun a hlídat vás budou schopní záchranáři.

Co určitě na Sardinii navštívit, čtěte zde

Na pláži jsou lehátka, slunečníky a sprchy. Menší bary a restaurace. S každým krokem na východ, směrem ke Quartu Sant Elena, se zvyšuje pravděpodobnost najít si na pláži soukromí.

V létě oživí pláže taneční kurzy, kluby a živé koncerty pod lucernami. Veřejná autobusová doprava funguje až do časných ranních hodin, aby vás dovezla bezpečně do města.

Během jara a podzimu lze najít na pláži mušle velké jak talíř. A pro romantiky je povinná návštěva mysu Marina Piccola v Cala Fighera.

Kromě Poetta je na Sardínii i spousta jiných krásných pláží.

Pláž Poetto – Cagliari; Zdroj: sardinien.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Nejkrásnější pláže Sardinie

    Dovolenou si můžete vybírat i podle krásných pláží a zrovna na Sardinii není pochyb, že je jich tu krásných mnoho. A kam tedy? Západ, východ, sever nebo jih?
  • Středomořské Seychely

    Sardinie je perlou Středomoří. Ostrov s divokým vnitrozemím, luxusními butiky a bílými plážemi. Co můžete vidět na Sardinii?
  • Praktické informace před cestou do Itálie

    Abyste před cestou byly připraveni. Itálie je sice Evropa a kartička pojištěnce vám bude stačit při ošetření ve státních nemocnicích, ale něco navíc je vždy třeba.