Klidná vesnická dovolená s vínem

Léčit si pocuchané nervy v kamenné tvrzi se sklenkou dobrého vína daleko od civilizace využívá každoročně mnoho turistů. Vzdálenost z Česka je asi 1 100 kilometrů a cesta po dálnici je rychlá a pohodlná.

Město Siena; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Region kopečků a nekonečných vinic je na východě ohraničena hřebenem Apenin a na západě pobřežím Tyrhenského moře. V oblasti jsou dvě krásná města Florencie a Siena.

Florencie jako kolébka renesance je známější a lidé ze Sieny by určitě namítli, že jejich město je daleko malebnější a fotogeničtější. Rivalita je zde po léta patrná. Navštivte města obě a sami posuďte, které je krásnější.

Město Florencie; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Toskánsko má několik provincií, a pokud budete chtít být u moře a zároveň v Toskánsku, vyberte si z oblastí Etruského pobřeží a některý z nádherných apartmánů v místní tvrzi. Etruská riviéra to je spojení mezi vnitrozemím a Tyrhenským mořem. Sahá od Pisy, na sever Livorna, Piobina, Grosseta až k Civitavecchia na jihu.

Vyvarujte se přeplněných pláží Marina di Bibbone a dejte přednost raději San Vincenzu a pod ním plážím u výběžku Baratti. Leží asi 60 kilometrů od Livorna. Pláže s pozvolným vstupem do moře lemují piniové háje nabízí příjemný stín. Samotné město San Vincenzo je přímo u moře a pláže jsou všude okolo.

Monte Argentario; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Italská smetánka a bohatší střední třída tráví dovolenou v Monte Argentario, provincie Grosseto. Uvítá vás zde čisté moře, menší pláže, malebný přístav a skvostná příroda.

Měst Vada a Castiglioncello nedaleko od Livorna mají i výbornou dostupnost veřejnou dopravou, například spojeni vlakem Pisa – Grosseto. Pláže od Rosinana po Riotorto mají malé oblázky nebo hrubší písek, jsou krátké a lemují je skály. Voda je zde klidnější, jako v celé této oblasti.

Ti co vyrazí do Toskánska na turistiku, nesmí vynechat Monte Forato v Apuánských Alpách. Tento okruh má začátek v horské vesnici Fornovolasco a následuje stoupání do Foce di Petrociano. Náročnost je středně těžká, ale potřebujete ke zdolání dobré boty. Cesta trvá 4 –5 hodin v délce 10 kilometrů.

Monte Forato; Zdroj: fotocommunity.it

Mohlo by vás zajímat...

  • Toskánsko je hlavně kamenná tvrz s dobrým vínem

    Prašná cesta, nekonečné vinice a zastávka na bílé pláži. Toskánsko je odvrácená strana rušného Jadranu. Tyrhenské moře nebo voňavé vnitrozemí vám bude po chuti.
  • Residence Cielo Aperto

    Residence Cielo Aperto se nachází v rodinném středisku Monte Bondone a patří k nejpopulárnějším kapacitám v tomto středisku vůbec.
  • Hotel Chalet Caminetto

    Oblíbený hotel Chalet Caminetto v Monte Bondone představuje značně širokou vybavenost zahrnující i relaxační centrum, které je již v ceně a obsahuje také malý bazén.