Marilleva-Folgarida: snowboardařův ráj

Lyžařské středisko v dějišti MS ve snowboardingu

Marilleva Folgarida. Zdroj: www.valdisole.net

Marilleva Folgarida patří k velice vyhledávaným moderním lyžařským střediskům, které se nachází v údolí Val di Sole na svazích horské skupiny Brenta nad městečkem Mezzana. Středisko Marilleva má dvě části. Nižší, Marilleva 900 leží v údolí u řeky Noce ve výšce 900 m a o 500 m výše se nachází Marilleva 1400, odkud začínají sjezdové tratě.

Z Marillevy 900 se sem dostanete lanovkou nebo autem. Permanentku lze za příplatek rozšířit na lyžování v sousedním lyžařském středisku Madonna di Campiglio, s kterým je Marilleva propojená systémem lanovek a vleků. Celá oblast potom disponuje celkově 120 km sjezdovek. Velkou výhodou Marillevy 1400 je ubytování přímo u sjezdovek a příznivé ceny. V okolí Marillevy 900 jsou udržovány kvalitní běžecké tratě.

Marilleva Folgarida. Zdroj: www.valdisole.net

Lyžařské středisko Marilleva-Folgarida leží v nadmořské výšce 814 – 2180 m. Je zde celkem 53 km sjezdovek, z nichž 7 km paří do kategorie černých, 21 km do kategorie červených a 25 km do kategorie modrých. Středisko obsluhuje 26 lanovek a vleků, které přepraví až 50 tisíc osob za hodinu. Výhodou střediska Marilleva-Folgarida je, že je z 95 % uměle zasněžováno.

Marilleva Folgarida. Zdroj: www.neveforte.it

Pro milovníky bežeckého lyžování je k dispozici 40 km tras a pro snowboardaře špičková halfpipe ve snowparku o rozloze 14 000 m2. O kvalitě snowparku svědčí fakt, že se zde v roce 1999 konalo snowboardové mistrovství světa.

Ceny skipasů si můžete nechat vypočítat na oficiálních stránkách skirama.it. Cenově výhodné pak také může být pořídit si skipas do sousední Madonna di Campiglio a přitom se ubytovat v Marillevě.

Marilleva Folgarida. Zdroj: www.neveforte.it

Pokud se chcete vydat za lyžováním do střediska Marilleva-Folgarida, můžete se podívat po ubytováním v jedné z následujících vesniček. Cusiano di Ossana (970 m) leží v údolí Val di Sole, 5 km od lanovek v Marillevě a 15 km od lanovek v Tonale. Marilleva 1400 (1400 m) je středisko postavené ve francouzském stylu, které nabízí lyžování přímo od prahu ubytování. Ve středisku se nachází banka, supermarket, restaurace, pizzerie, kavárny, cukrárny a disko. Folgárida (1400 m) je středisko propojené vleky s Marillevou 1400 a Madonnou di Campiglio.Malé (750 m) je vesnička v údolí Val di Sole, která je se střediskem Marilleva-Folgarida propojená vlakem Dolomiti Express. Ve vesnici najdete lékaře, poštu, banku, obchody, bary, restaurace a pizzerie.

Mohlo by vás zajímat...

  • Paganella: progresivně modernizované středisko

    Lyžařské středisko Paganella se nachází v západních Dolomitech nedaleko Trenta, téměř dva výškové kilometry nad údolím Adige. Paganella je kolébkou italského lyžování, první lanovka zde byla postavena již roku 1928
  • Hotel Chalet Caminetto

    Oblíbený hotel Chalet Caminetto v Monte Bondone představuje značně širokou vybavenost zahrnující i relaxační centrum, které je již v ceně a obsahuje také malý bazén.
  • Residence Cielo Aperto

    Residence Cielo Aperto se nachází v rodinném středisku Monte Bondone a patří k nejpopulárnějším kapacitám v tomto středisku vůbec.