V Monte Bondone najdete klid i kvalitu zároveň

Lyžařské středisko nedaleko historického Trenta

Pohled na Monte Bondone. Zdroj: www.skirama.it

Monte Bondone je spíše menší středisko, které je díky své letité tradici obecně označováno jako rodinné. Tahákem střediska je více než 3,5 km dlouhá sjezdovka Gran Pista, na které při jejím zdolání zvládnete převýšení více než 800 m. Monte Bondone leží v nadmořské výšce od 1184 do 2080 metrů nad mořem. Toto lyžařské středisko nabízí 22 km sjezdových tras, z nichž 1,2 km patří do kategorie černých, 14,7 km do kategorie červených a zbytek do kategorie modrých.

Sjezdovky jsou zde z 90% uměle zasněžovány, a to včetně snowparku s 5 metrovou U-rampou. Pro návštěvníky je také připraveno 37 km tras pro běžecké lyžování a 2 snowparky. Hodinová přepravní kapacita střediska je téměř 6000 lyžařů.

Ceny denního skipasu se v závislosti na typu sezóny pohybují od 46 do 50 EUR pro dospělé, od 41 do 45 EUR pro seniory a **od 32 do 35 EUR pro mládež.

Monte Bondone. Zdroj: www.skirama.it

Stejně jako další střediska ve Val di Sole těží i Monte Bondone z příznivého počasí s velkým počtem slunečných dnů. Z vrcholu Palou se Vám za vydařeného počasí otevře pohled na nádhernou scenérii hor Adamello až po Val di Fassa a rovněž můžete vidět Gruppo di Brenta až po Lagorai. Výhodou tohoto střediska je také snadná dostupnost města Trento, kam si můžete po lyžování odskočit za zábavou či procházkou v historickém centru města.

Monte Bondone. Zdroj: www.skirama.it

Monte Bondone překvapí nejen značně příznivými cenami, ale také širokou škálou ubytování přímo u sjezdovek, což ocení téměř každý, protože to v Itálii není tak běžné, jako třeba ve Francii. Proto, máte-li zájem o ubytování lyžařském středisku Monte Bondone, neváhejte využít nabídky cestovních kanceláří.

Monte Bondone. Zdroj: www.skirama.it

Mohlo by vás zajímat...

  • Paganella: progresivně modernizované středisko

    Lyžařské středisko Paganella se nachází v západních Dolomitech nedaleko Trenta, téměř dva výškové kilometry nad údolím Adige. Paganella je kolébkou italského lyžování, první lanovka zde byla postavena již roku 1928
  • Marilleva-Folgarida: snowboardařův ráj

    Marilleva Folgarida patří k velice vyhledávaným moderním lyžařským střediskům, které se nachází v údolí Val di Sole na svazích horské skupiny Brenta nad městečkem Mezzana.
  • Hotel Chalet Caminetto

    Oblíbený hotel Chalet Caminetto v Monte Bondone představuje značně širokou vybavenost zahrnující i relaxační centrum, které je již v ceně a obsahuje také malý bazén.