Val Gardena/Alpe di Siusi: nejlepší lyžařské středisko světa?

Ceny, služby a obsazenost odpovídají prestiži střediska

Val Gardena/Alpe di Siusi. Zdroj: www.valgardena.it

Lyžařské středisko Val Gardena/Alpe di Siusi patří bezesporu k tomu nejkvalitnějšímu, co italské svahy nabízí, neboť bylo několikrát vyhlášeno jako nejlepší lyžařské středisko na světě. Středisko má co nabídnout každému lyžaři od začátečníka po ty nejzdatnější. Díky skvělé poloze, vysoké úrovni zasněžování a stálému počasí zde trvají skvělé podmínky pro lyžování od prosince až do konce dubna.

Tři hlavní centra údolí Selva Gardena, Santa Cristina a Ortisei jsou obkroužena nejen důmyslným systémem lanovek, vleků a sjezdovek, ale především úchvatným panoramatem okolních bělostných štítů, díky kterému je údolí často označováno za nejkrásnější středisko Dolomit. 175 km sjezdovek všech obtížností tvoří lyžařský ráj, který rozbuší srdce každému vyznavači lyží nebo snowboardu. Dobří lyžaři si na své přijdou na Ciampinoi, z jehož vrcholu do údolí padají černé sjezdovky, a na proslulé trati Saslong, kde se každoročně koná závod mužů ve sjezdu Světového poháru.

Val Gardena/Alpe di Siusi. Zdroj: www.valgardena.it

Také stojí za to vyzkoušet Gardenissimu, nejdelší obří slalom v Dolomitech. Také nejdelší sjezd ve Val Gardeně z vrchu Seceda je působivý, a to zejména v pozdním odpoledni, kdy okolní skály zčervenají zapadajícím sluncem. Pro začátečníky i rodinné lyžování je ideální plošina Monte Pana nad St. Cristinou nebo sluncem zalité louky v Alpe di Suisi. Milovníky carvingu určitě potěší široké sjezdovky a všechny bez rozdílu i možnost vyzkoušet jízdu po ojedinělém okruhu Sella Ronda, který vás zavede okolo celé horské skupiny přes tři horská sedla do dalších tří skvělých lyžařských středisek Dolomit – Val di Fassa, Arabba/Marmolada a Alta Badia.

Val Gardena/Alpe di Siusi. Zdroj: www.valgardena.it

Z Val Gardeny dělají špičku také obrovská přepravní kapacita (120 tisíc lidí za hodinu), 2 snowparky, 135 km běžeckých tras, takřka stoprocentní pokrytí umělým zasněžováním, nedozírné skialpinistické možnosti a široká nabídka Apré-Ski (tenis, squash, indoor golf, sáňkařské dráhy a mnohé další).

Skipas Val Gardena/Alpe di Siusi platí na všechny vleky a lanovky ve středisku. Vzhledem k minimálnímu cenovému rozdílu a podstatně větším lyžařským možnostem včetně využití Selly Rondy se ale vyplatí skipas Dolomiti Superski.

Val Gardena/Alpe di Siusi. Zdroj: www.valgardena.it

Vzhledem k prestiži střediska je ve Val Gardeně nutné počítat s relativně vysokými cenami a častou vyprodaností ubytovacích kapacit nebo při nejmenším vysokou obsazeností, která je způsobena velkým počtem stálé klientely. Ta se sem každoročně ráda vrací, neboť ví, že zde dostane to nejlepší. Chcete-li zjistit, zda je Val Gardena opravdu tím nejlepším lyžařským střediskem na světě, zarezervujte si ubytování ve středisku Val Gardena/Alpe de Siusi včas!

Mohlo by vás zajímat...

  • Paganella: progresivně modernizované středisko

    Lyžařské středisko Paganella se nachází v západních Dolomitech nedaleko Trenta, téměř dva výškové kilometry nad údolím Adige. Paganella je kolébkou italského lyžování, první lanovka zde byla postavena již roku 1928
  • Marilleva-Folgarida: snowboardařův ráj

    Marilleva Folgarida patří k velice vyhledávaným moderním lyžařským střediskům, které se nachází v údolí Val di Sole na svazích horské skupiny Brenta nad městečkem Mezzana.
  • Hotel Chalet Caminetto

    Oblíbený hotel Chalet Caminetto v Monte Bondone představuje značně širokou vybavenost zahrnující i relaxační centrum, které je již v ceně a obsahuje také malý bazén.